O nas

Twoje dziecko jest idealne. My musimy tylko wyprostować jego małe stopy.

Dr Ignacy V Ponseti

NASZA HISTORIA

3 czerwca 2016. Tego dnia urodził się nasz drugi syn, Henryk. Mało jednak kto wie, że historia Henia jest nieco inna niż większości dzieci w jego wieku… Henryk urodził się z wrodzonymi stopami końsko-szpotawymi. Brzmi enigmatycznie? Dla nas też tak brzmiało, gdy na porodówce poinformowano nas, że z Henia stopami coś jest nie tak. Małe stopy wyglądały jak końce kija do golfa. Strzępy informacji w Internecie raziły nas swoimi sprzecznościami. Udało nam się jednak odnaleźć jakiś niewyraźny kształt tego, czym jest ta wada i jak się ją leczy. Metoda Ponsetiego – wtedy brzmiało to dla nas jak magiczne zaklęcie. I nie byłoby w tej historii nic szczególnego, gdyby nie fakt, że twórca tej metody urodził się dokładnie 102 lata przed Heniem.
Leczenie rozpoczęliśmy szybko. Po drodze mówiono nam, że będzie ono trudne, żmudne i nie wiadomo, czy nasz syn będzie chodził. Zderzaliśmy się nieustannie ze sprzecznymi informacjami, a także ze smutną rzeczywistością leczenia wady w publicznej placówce. Gdy przeszliśmy cały proces leczenia, trafiliśmy w końcu na rzetelne informacje, które uświadomiły nam, jak powinno wyglądać prawidłowe leczenie, a o których nikt nam nigdy nie mówił. Dziś sami pomagamy tworzyć te dobre informacje o metodzie Ponsetiego

Gdy leczyliśmy Henia, nikt w Polsce oficjalnie nie sprzedawał butów ortopedycznych ani dedykowanych sprzętów ortopedycznych dostosowanych do metody Ponsetiego. Stąd pojawiła się idea stworzenia Clubfoot Factory – sklepu, który umożliwi łatwy zakup najlepszych artykułów dla dzieci z wrodzoną stopą końsko-szpotawą i jednocześnie sprawi, że jakość tego leczenia wzrośnie.
Nie jest to tylko pomysł na biznes. Jest to przede wszystkim misja zmiany świadomości dotyczącej wady i jej leczenia, która prowadzi do podniesienia jakości leczenia dzieci z wrodzoną stopą końsko-szpotawą w Polsce. W ten sposób idealnie wpisujemy się w działanie Fundacji im.Ignacego Ponsetiego.
Chcemy, by jak najwięcej maluchów mogło tak, jak nasz syn, biegać, skakać, pięknie się rozwijać i mieć najpiękniejsze stópki do wycałowania na świecie!

Rodzice dzieci z wrodzoną stopą końsko-szpotawą przechodzą przez wiele stanów emocjonalnych przeplatających się ze sobą jak warkocz: od strachu, bezradności, smutku do nadziei, od poczucia winy do akceptacji. Chyba nie ma rodzica, który nie dotknąłby takiej mieszanki…
Niezależnie od momentu, w którym czytasz nasz opis, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: wrodzona stopa końsko-szpotawa jest do wyleczenia, choć wymaga to świadomości, czasu, czujności i Twojego zaangażowania.
Wiedzę potrzebną w leczeniu Twojego dziecka możesz otrzymać dzięki stronie Fundacji im.Ignacego Ponsetiego i dedykowanej grupie wsparcia dla rodziców na Facebooku , która skupia rodziców takich, jak Ty!
A dzięki kolorowym i funkcjonalnym sprzętom do leczenia wady od Clubfoot Factory, pomożemy poprawić komfort życia Twojego dziecka i wraz z Tobą staniemy się świadkami pozytywnych efektów Waszego leczenia!
To nie tylko nadzieja – to prosta droga do sukcesu i zdrowia dziecka! Wybierz świadomie.

NASZA MISJA

Za nasz cel obraliśmy sobie wspieranie leczenia metodą Ponsetiego, ponieważ uważamy, że jest ono najoptymalniejszą formą leczenia wrodzonej stopy końsko-szpotawej. Dążymy do tego, by dzieci z tą przypadłością były leczone zgodnie z założeniami metody Ponsetiego, bez modyfikacji, które są wprowadzane i bez stosowania rozwiązań operacyjnych, które nie są konieczne. Wraz z Fundacją im.Ignacego Ponsetiego codziennie dajemy rodzicom maksimum wiedzy i wieloaspektowego wsparcia.

Prowadząc sklep Clubfoot Factory umożliwiamy rodzicom zakup najwyższej jakości sprzętów ortopedycznych i gadżetów, służących leczeniu wady, poprawnie kondycji stopy, a dzięki temu wzrasta jakość leczenia oraz świadomość rodziców.
Z wielką radością obserwujemy wraz z Fundacją Ponsetiego wzrost świadomości o wadzie i metodzie Ponsetiego wśród rodziców, lekarzy, personelu medycznego.
Pracy przed nami jest jeszcze wiele, a tematy do opracowania mnożą się.

Jako sklep współpracujemy z wieloma specjalistami z zakresu obuwia i medycyny, a nasze buty i szyny są sprawdzone pod kątem skuteczności odpowiednimi badaniami medycznymi. Posiadają także ważne atesty. Dostępne w naszym sklepie BUTY MITCHELLA wyróżnia ich design – wzornictwo i funkcjonalność, ale też kolorystka. Posiadamy buty w trzech standardowych wersjach kolorystycznych: szarej, błękitnej i różowej, ale na specjalne zamówienie księżniczek i królewiczów, fanek dinozaurów i małych astronautów robimy rzeczy niemożliwe, sprowadzając buty w wielu kolorach, by zaspokoić gusta małych marzycieli. Buty Mitchella można stosować zarówno do szyny Mitchella (Ponseti) jak i do dynamicznej szyny Dobbsa.
SZYNA MITCHELLA to najpopularniejszy wybór wśród rodziców i lekarzy, którzy szybko zauważają różnicę w kondycji stóp swoich dzieci, szczególnie wtedy, gdy wątpliwej jakości sprzęt jest zastąpiony przez szynę Mitchella.

W asortymencie sklepu znajdziecie także wiele przydatnych i dedykowanych dla dzieci z wrodzoną stopą końsko-szpotawą artykułów. Zapraszam na zakupy!

podpis-ola_2